Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ocho Rios

Na severním pobřeží Jamajky se rozkládá město Ocho Rios, které je jedno z největších na ostrově. Leží 110 km východně od Montego Bay a 90 km severně od metropole ostrova Kingstonu. Ocho Rios je dnes významným turistickým centrem a přístavem, který byl vybudován v 60. letech 20. století a je chráněn korálovým útesem.

Největšími lákadly Ocho Rios jsou samozřejmě pláže s jemným bílým pískem, průzračně čistý Karibik a bohatá všudypřítomná zeleň. V okolí se rozkládají rozlehlé plantáže cukrové třtiny a ovoce i krásné botanické zahrady. Zdejší přístav slouží k zastávkám dálkových výletních lodí. Vzhledem k neustále se rozvíjejícímu turistickému ruchu se městečko během posledních desetiletí značně změnilo, byly zde vystavěny četné hotelové komplexy a zábavní střediska, přesto si stále zachovává své exotické kouzlo. Je zde však patrný značný vliv americké kultury, která sem pronikla již v 80. letech.

Ocho Rios, které získalo svůj název podle španělského označení vodopádu, tak dnes nabízí turistům velmi luxusní ubytování, které není v ostatních jamajských lokalitách až tak běžné.  Celkově je městečko malé a bezpečné, dobře ho tak poznáte i během pěší procházky. Centrum je tvořeno moderní částí, kde se nachází všechny důležité instituce, jako je banka, pošta, lékárna, obchůdky a restaurace. Většina z nich lemuje Main Street, která vede souběžně s pobřežím. V multiplexu s názvem „Island Village“ je možné nakoupit za rozumné ceny, zajít si do restaurace, do kina, na koncert živé hudby nebo diskotéku. S touto moderní částí ostře kontrastuje starší část města, v níž je patrný typický místní kolorit.

K Ocho Rios neodmyslitelně patří nádherné písečné pláže, z nichž nejznámější je cca kilometr dlouhá Turtle Beach. Lemují ji luxusní hotely a četné sportovní areály. Pokud dáváte přednost klidnějším místům a oceníte více volného prostoru k opalování a dalším aktivitám, navštivte pláž Mallards Beach rozprostírající se v severní části. Na pláži Columbus Foot zase můžete pozorovat rybáře na barevných loďkách vyplouvající na moře nebo chlubící se svými úlovky. Velmi atraktivní je Irie Beach, která není ani tak pláží, jako spíše sérií kaskád a drobných jezírek, které vytváří řeka White River pramenící vysoko v horách. Tato řeka nabízí zajímavou atrakci a to jízdu na bambusovém raftu. Dalším adrenalinovým zážitkem může být lanový most přes hlubokou zátoku.

Z Ocho Rios můžete podnikat pěkné výlety do okolí, které je doslova nabito zajímavými místy. Nedaleko se například nachází Národní park Fern Gully, kde se vyskytují stovky vzácných rostlin. V bezprostřední blízkosti města najdete také známé vodopády na řece Dunn, zahrady Shaw Park s rozmanitými druhy květin, tropickými palmami a vodopády a botanickou zahradu Coyaba River s historickým muzeem sídlícím v budově postavené ve španělském stylu. V něm se můžete seznámit s historií ostrova od indiánů až po nezávislost a také si prohlédnout díla proslulých jamajských malířů. Součástí botanické zahrady jsou dřevěné provazové mosty a nejrůznější kamenné útvary. Asi 6 km od města stojí obrovská vila Harmony Hall z roku 1886, v níž je umístěna galerie obrazů jamajských umělců, výstava nábytku z bambusu a přehlídka oblečení, které je typické pro vyznavače stylu reggae.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko