Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Montego Bay

Montego Bay ležící na severozápadním pobřeží Jamajky, je považováno za metropoli jamajské turistiky. Město má přístav a na místě původního vojenského letiště USA z 2. světové války bylo vybudováno i mezinárodní letiště. Město má krásné historické centrum i moderní čtvrť. V současnosti zde žije více než 80 000 obyvatel a příjmy města souvisí především s turistickým průmyslem.

Když se v oblasti dnešního Montego Bay v roce 1494 vylodil Kryštof Kolumbus, pojmenoval to tady „El golfo de buen tiempo“, což znamená Zátoka dobrého počasí. Na španělských mapách se Montego Bay objevilo až v roce 1655. V 18. století nabylo město na významu jako hlavní přístav pro vývoz cukru a banánů. Na pěstování cukrové třtiny se podíleli především otroci dovezení z Afriky. Ročně sem připlouvalo až 150 lodí plných černošských otroků. Ve 20. století se z Montego Bay stalo hned po Kingstonu druhé nejvýznamnější město Jamajky.

Montego Bay je dnes srdcem jamajské riviéry, na každém kroku narazíte na kvetoucí stromy, z jedné strany je obklopeno zelenými loukami a na straně druhé tyrkysovým Karibikem, který omývá bělostné pláže. Historické centrum města ukrývá řadu kostelů a dalších historických budov. Známý je například kostel Burchell Memorial Baptist Church, kde jako duchovní působil Samuel Sharpe, vůdce Vánočního povstání otroků v roce 1831. Další významnou sakrální stavbou je St. Paul’s Catholic Church.

Odvážnější jedinci mohou navštívit koloniální Rose Hall – dům, ve kterém údajně straší Annie Palmer, vražedkyně, jež vzala život postupně všem svým třem manželům. Za prohlídku stojí také pevnost Fort Montego nebo kamenný Gregorian House. Z roku 1806 pochází památník The Cage vytesaný z jednoho kamene, který je umístěn na největším náměstí Sam Sharpe Square. Na náměstí stojí budova radnice Town House z roku 1765. Dalším nádherným pozůstatkem historie je Greenwood Great House postavený bratrancem básnířky Elizabeth Barett Browningové před více než 300 lety.

Dříve ve městě stávalo ještě mnohem více památek, ale velký počet z nich bohužel zničily hurikány a požáry. Montego Bay dnes patří mezi nejmodernější jamajská města. Hotelová zóna byla vybudována na severním předměstí a kromě hotelů a dalších ubytovacích kapacit nabízí řadu obchodů, restaurací, barů, stánků s občerstvením a proslulými jamajskými specialitami. Tuto zónu lemují bělostné pláže, které patří k nejkrásnějším v této části Jamajky.  U pobřeží se nachází korálové útesy, které potěší především milovníky šnorchlování. Azurový Karibik v Montego Bay přitahuje vyznavače nejrůznějších vodních sportů, oblíbený je zejména jachting.

Zajímavé je také okolí Montego Bay, které nabízí výborné možnosti k pěší turistice v krasové pahorkatině Cockpit Country. Nabízí se také příležitosti k potápění v nedalekém mořském národním parku. Za hranicemi města se rozkládají čtyři pověstná 18 jamková golfová hřiště nejvyšší kvality. Jižně od města byla v roce 1992 založena přírodní rezervace Montego Bay Marine Park, která se tak stala prvním chráněným územím na Jamajce. Kromě exotického ptactva je jedinečná také rozmanitým podmořským životem.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko