Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Negril

Populární a stále se rozvíjející letovisko Negril leží na severozápadním cípu Jamajky, asi 70 km od Montego Bay. Nejvýznamnějším ekonomickým odvětvím zde je turistický ruch. Pobřeží ze severu na jih lemuje 12 km dlouhá písčitá pláž, na níž vyrostly řetězce hotelů, penzionů, barů a restaurací. Negril je jedním z nejoblíbenějších letovisek ostrova.

K rozvoji letoviska začalo docházet někdy v 80. letech 20. století, kdy první turisté objevili jeho ospalé tropické kouzlo, nádhernou přírodu a blahodárný klid. V současnosti se již turistům přizpůsobuje veškeré dění v městečku. Hned na čtyřech místech v Negrilu se pláže v noci proměňují na taneční parkety, kde se turisté u živé hudby vlní v rytmu reggae. Město je velmi kosmopolitní a benevolentní, nachází se u něj dokonce jediná veřejná nudistická pláž na ostrově.

Hlavní pláž Negrilu se jmenuje Long Bay a podél ní vede hlavní silnice Norman Manley Boulevard, kterou lemují obchody. Se spoustou obchodníků se setkáte také na plážích, kde vnucují turistům své výrobky, nebo i služby. Při nákupu je však třeba dávat pozor, abyste se nedostali do křížku se zákonem. I když je Jamajka známá jako ostrov, kde se ve velkém kouří marihuana (a ta je turistům nabízena téměř všude), mějte na paměti, že tato droga není ani zde legální. Samotná pláž nabízí pestrou škálu sportovního vyžití, kromě koupání se můžete věnovat řadě vodních sportů, jako je třeba potápění, jachting, windsurfing, jízda na vodních lyžích či rybaření.

Negril nemá žádné vyhraněné centrum, je roztroušeno podél celé pláže. Severní a jižní část města od sebe odděluje Negril Village, což je vesnice plná turistických lákadel. Velkou koncentraci zábavních a stravovacích zařízení však najdete také v jižní části známé jako West End. Jsou tam situovány banky, pošta, nákupní středisko a tržiště. V samotném středu Negrilu je velká diskotéka s názvem The Jungle a také nejznámější bar ostrova Rick´s Café. Jednou z nejoblíbenějších hudebních scén je diskotéka DeBuss. V těchto místech najdete také oblíbené nákupní středisko Times Square s nepřeberným sortimentem nejrůznějších suvenýrů.

Za pásmem pláží a hotelovou zástavbou se rozkládá mangrovový národní park s výskytem krokodýlů a také rezervace zabývající se ochranou místního jedinečného druhu jamajských palem. Asi 5 kilometrů za hranicemi města se tyčí prastarý romantický Negrilský maják z roku 1895, který chrání vody nejzápadnějšího výběžku ostrova. Už v v dávných dobách varoval lodě před nájezdem na mělčinu a útesy. Maják je 20 metrů vysoký a jeho hranol pochází z Paříže. Dodnes je funkční, ale jeho světlo je od roku 1985 poháněno solární energií. Tato unikátní stavba vtěsnána do skal se proslavila neopakovatelnými západy slunce, které se vryjí navždy do paměti každého návštěvníka. Kdo má zájem, může se po 103 schodech vydat až na vrcholek majáku, odkud se naskýtá úchvatný pohled na moře i pevninu.

Letovisko Negril se může pochlubit také skvěle vybaveným Scuba centrem, jež nabízí služby a vybavení pro potápěče. Milovníky golfu zase potěší krásné 18 jamkové golfové hřiště. Oblíbenou zábavou je v Negrilu jízda na koni po pláži, nebo k úžasné zřícenině Whitehall. Motorovým člunem je možné se vypravit na ostrůvek Booby Cay, kde je možné pozorovat vzácné druhy vodního ptactva. Právě zde se natáčely některé scény z dobrodružného filmu 20 tisíc mil pod mořem.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko